niedziela, 5 lutego 2012

60. Ulubione seriale

Do zabawy z serialami:


Zaprosiła mnie Lusiaczka :) 
Prawdę mówiąc trafiła w odpowiednim czasie - bo akurat się zastanawiałam nad moimi ulubionymi serialami :) Co nie zmienia faktu, że z wyborem tych ulubionych 5 musiałam się przespać! ;) Wybór był trudny, ale padła na:

W kategorii filmów zagranicznych:

1. M.A.S.H. - serial którego odcinki obejrzałam wszystkie! + do tego film fabularny który powstał :) Film opowiada o wojnie (przepraszam akcji policyjnej) w Korei i perypetiach amerykańskich lekarzy z mobilnego szpitala. Głównym bohaterem jest Sokole Oko, który w wolnych chwilach pędzi bimber, uprawia hazard, spotyka się z kobietami albo robi sweterek na drutach(!!).
Gdyby ktoś miał dostęp do wersji polsko języcznej (tzn. z tłumaczem - bez napisów) to będę niezmiernie wdzięczna za namiary.

2. Północ - Południe - kolejny serial, który oglądam raz za razem. I ciężko powiedzieć czy to że wracam do niego tak często jest sprawą pięknych kobiet i ich strojów z czasów wojny secesyjnej, czy może mojego ulubionego aktora - Patrick`a Swayze (który też grał w jednym z odcinków M.A.S.H)


A teraz kategoria filmów rodzimych. Zacznę chyba od tych których akcja rozgrywa się najwcześniej czyli:
1. Noce i dnie - serial na kanwach powieści Marii Dąbrowskiej. Opowiada o miłości do ziemi Bogumiła. Żonę też kochał. I dzieci też. Ale jak mu sie wszyscy odwdzięczyli?? Akcja zaczyna się przed I wojną światową, kończy z jej wybuchem.
I to niezapomniane: Booooogumił!! Boooooogumił!!


2. Dom - serial opowiadający o czasach po II wojnie światowej. O ludziach mieszkających w jednej z warszawskich kamienic (na jej miejscu obecnie stoi PKiN ;)), o odbudowie Warszawy i normalnego życia.
3. Daleko od szosy - film o chłopaku ze wsi, który miał upór i chciał dojść do czegoś. Na przekór wszystkiemu. Miał cel i chciał go osiągnąć. Dodatkowo popełnił mezalians wiążąc się z córką lekarzy - kiedyś to było nie do pomyślenia. On chciał być tylko szczęśliwy. Czasy całkiem współczesne.

4.. Siedlisko - czasy całkiem współczesne. Dla mnie niezapomniane role  Dymny, Pietraszaka, Opani i Kowalewskiego... Perypetie osób które przeniosły się z wielkiego miasta na mazury. trochę o życiu na wsi.

Co łączy jeszcze każdy z tych filmów?? Muzyka, którą jak słyszę to aż miło mi się robi :)

A teraz do zabawy zapraszam:
1. Rrrobaczka
2. Katarzynę
3. Kasię
4. PAKMę
5. MalagosieI na koniec zasady:
1. Zamieść logo zabawy na swoim blogu
2. Napisz kto Cie zaprosił
3. Zaproś co najmniej 5 osób prowadzących blog.
4. Wymień (i opisz) swoje ulubione seriale.

PS. Jeszcze jedna ważna informacja - zdjęcia zamieszczone (oprócz banerka) pochodzą z FILM WEBA!

1 komentarz:

  1. O i przypomniałaś mi! Faktycznie tyle się tego ogólnie ogląda albo przynajmniej w tle.. a "Noce i dnie" to lubie w każdej formie od książki do serialu :-)

    OdpowiedzUsuń