piątek, 30 marca 2012

90. Prośba o podpowiedź

Heh... No żyję no... Nie wiem czy na swoje nieszczęście czy nie ale żyję.
Od miesiąca haftuję obrazek. Czasu mi zbyt dużo nie zostało a mam problem i zastanawiam się jak go rozwiązać?? Może Wy będziecie miały jakiś pomysł?? Za wszystkie pomysły i uwagi będę wdzięczna. (Na zachętę dodam, że najlepszy wg. mnie będzie nagrodzony jakąś niespodzianką - jestem otwarta na sugestie).
Obrazek wygląda tak:
Zdjęcie całości delikatnie rzecz ujmując: Ciulowate ;) Mam nadzieję, że mi wybaczycie. Tak czy inaczej kanwa jest biała - polska Aida 14ct. Do haftu używam naszej rodzimej muliny - Ariadny (dobre bo polskie!). A mój problem leży w tle. Zupełnie nie wiem jakie je zrobić. Obrazek ma format A3. I do tego nie mam czasu na wyszywanie całego tła krzyżykami. Chodzi mi o coś "efektownego", ale na prawdę szybkiego do zrobienia - powiedzmy że w tydzień max. Macie jakieś pomysły??

A tutaj nieco lepsze zbliżenie jednego z kwiatków:

A na koniec jeszcze parę obiektów naturalnych -  zdjęcia zrobione w naturze czyli w lesie:
Dafne
 i Hepatika
 żadene z nich nie pachnie, ale za to ładnie wygląda. Do tego jeszcze przekrasek, który wszedł mi na palec

A na koniec dowód na to, że rower nie tylko stoi w garażu ;) Tym razem to by było na tyle. Mykam pomóżdżyć albo może pozwiedzać Wasze blogi??

5 komentarzy:

 1. Nie podpowiem Ci co z haftem, bo ja bym tło jednak wypełniła krzyżykami. Kwiatki i robaczek z lasu są śliczne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro to ma być obrazek, to ja bym tło... pomalowała! Delikatnie, wodnymi farbami jakieś pastelowe barwy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mam pojęcia co z tym tłem .. może tylko w niektórych miejscach krzyżyki.. pytałaś czy dotarłam do pasmanterii po guziki- domyślam się, że chodzi o te foremki :) otóż dotrzeć dotarłam, ale nie było. zresztą pani była zdziwiona o co mi chodzi :D w sumie to nic dziwnego,u mnie to nawet gazetek z wzorkami nie ma :< pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, na krzyżykach się nie znam ale rozmarzyłam się na temat tego "tła".. a moze by tak spróbować mix media? Troszkę pochlapane, malowane taka dzika wręcz radość twórcza- niczym u dziecka. Osobiście polecam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyny mają rację, tło powinno być delikatne, wybierz jakiś jasny kolor z wyszytych juz kwiatków.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń