poniedziałek, 29 kwietnia 2013

188. Wiosna... tralalala... wiosna :)

Dopóki nie przyszła i słońce nie zaczęło świecić ze wszystkich swoich sił, nie wiedziałam że aż tak za nią tęskniłam... Śnieg już prawie wszędzie stopniał - piszę prawie, bo codziennie oglądam parę jeszcze sporawych : rozmiarów zaspy jak na "już prawie maj" :) Jest jednak smutna rzecz w tym wszystkim. Topniejący śnieg odkrył niesamowitą ilość śmieci... Heh... Nawet komentować mi się nie chce. Tylko jedna rzecz mnie boli troszkię jak sobie czytam na forach i fejzbukach komentarze typu: "To niech leśnicy posprzątają!", "Leśnicy nie dbają o las bo jest masa śmieci". A co to leśnicy wywożą worami śmieci do lasu?! Jakiś ćwok za przeproszeniem wywiezie odpady budowlane i inne śmieci do lasu. Ktoś zrobi zdjątko i podpisze: "Czemu LEŚNICY nie posprzątali tego jeszcze?! Przecież to tutaj już dwa dni leży!". Rrrrany koguta! LEŚNIK to LEŚNIK a nie sprzątaczka albo śmieciarz. Szanujmy ich pracę z łaski swojej, bo to że śmiecimy w lesie świadczy o głupocie i braku szacunku do przyrody i leśników. I może troszkę wyrozumiałości. Ostatnio zamiast piętnować śmieciarzy piętnuje się leśników a to jest chore. O!

No ale teraz coś wiosennego, coś co czasami można pomiędzy śmieciami znaleźć:Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądaczy i witam serdecznie nowych!

PS. Zdjęcia moje, bierzcie i częstujcie się jeśli macie ochote!

3 komentarze:

 1. No właśnie dziś dzwonił leśniczy, czy dzieciaki ze szkoły nie pomogłyby mu posprzątać lasu. Byliśmy tydzień temu w lesie na lekcji z leśnikiem i zaoferowaliśmy mu pomoc. Powiedział, że sobie radzi na razie z robotnikami, ale dziś ilość miejsc do sprzątania go przerosła. To zaśmiecanie lasu jest wstrętne!
  Czekam z niecierpliwością, aż każdy będzie musiał płacić za wywóz - wtedy nie będzie mu się opłacało jeździć do lasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby to coś zmieniło, bo jak na razie jest wieeele niewiadomych w związku z tą ustawą...

   Usuń
 2. Cudownie kwitną... Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń